Atrakcje naszego hotelu

Być może nie wszyscy wiedzą, że w Borczu ma swoją siedzibę największa w kraju fabryka sprzedająca wysokiej jakości pierze i puch – firma Polskie Pierze i Puch. Jest ono starannie sortowane i prane w ekologicznych środkach. Znaleźć tutaj można znakomicie zrobione kołdry i poduszki i zakupić je po cenach producenta, z rabatem 5%. Dla większych grup organizujemy również wycieczki po fabryce. 

Istnieje też możliwość korzystania z parku ze stawem oraz zorganizowania w tym miejscu spotkań przy grillu. Z pewnością każdy znajdzie u nas coś, co go zainteresuje. Rejon Kaszub to wyjątkowe miejsce na wakacyjny odpoczynek i wczasy. Krystalicznie czyste i świeże powietrze, sąsiedztwo łąk, lasów, jezior – to wszystko znajdziesz na Kaszubach. 

Miejsca, które są warte odwiedzenia

 

* kamienne kręgi w Babim Dole, które stanowią cmentarzysko Gotów z I wieku n.e., którzy odwiedzali rejon Pojezierza Kaszubskiego. Było to miejsce składania ofiar, prawdopodobnie także z ludzi. Do miejsca tego doprowadzi nas ścieżka rowerowa.
* Wieżyca – punkt widokowy znajdujący się na najwyższym szczycie Kaszub (328,3 m n.p.m.). Z tego miejsca możesz podziwiać panoramę Szwajcarii Kaszubskiej.
* Kaszubski Park Etnograficzny w miejscowości Wdzydze Kiszewskie. Jest to skansen, w którym możesz obejrzeć starą zabudowę kaszubską.
* Muzeum Kaszubskie w Kartuzach posiadające w swych zbiorach zabytki sztuki ludowej. * Kościół Poklasztorny w Kartuzach.
* Muzeum Hymnu Narodowego im. J. Wybickiego w Będominie.
* Muzeum kolejnictwa w Kościerzynie – skansen starych pojazdów szynowych.
* Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” w Lubianie – najbardziej nowoczesne zakłady produkujące porcelanę stołową w Europie.
* Skansen Budownictwa Drewnianego.
* Dom Sybiraka.
* Popularny „dom do góry nogami” w Szymbarku.