Kamienne kręgi

W Babim Dole, które stanowią cmentarzysko Gotów z I wieku n.e., którzy odwiedzali rejon Pojezierza Kaszubskiego. Było to miejsce składania ofiar, prawdopodobnie także z ludzi. Do miejsca tego doprowadzi nas ścieżka rowerowa.

blank

Kaszubskie kajaki

Firma Kaszubskie Kajaki oferuje wypożyczanie wszelkiego rodzaju kajaków na spływy kajakowe Radunią, Słupią i Łupawą. Znajduje się w miejscowości Kiełpino, tylko 4km od nas.

blank

Wieżyca

Punkt widokowy znajdujący się na najwyższym szczycie Kaszub (328,3 m n.p.m.). Z tego miejsca możesz podziwiać panoramę Szwajcarii Kaszubskiej.

blank

Muzeum Kaszubskie

W Kartuzach posiadające w swych zbiorach zabytki sztuki ludowej.

blank

Kaszubski Park Etnograficzny

W miejscowości Wdzydze Kiszewskie. Jest to skansen, w którym możesz obejrzeć starą zabudowę kaszubską.

blank

Kościół Poklasztorny w Kartuzach

W miejscowości Wdzydze Kiszewskie. Jest to skansen, w którym możesz obejrzeć starą zabudowę kaszubską.

blank

„Dom do góry nogami”

W Szymbarku.

blank

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska (kaszb. Kaszëbskô Szwajcariô) – potoczna nazwa centralnej, najwyżej położonej części Pojezierza Kaszubskiego. Na jej obszarze wznosi się najwyższe wzniesienie Niżu Polskiego – Wieżyca (329 m n.p.m.). Główne rzeki: Radunia, Łeba, Słupia, Wierzyca

blank

Sopot

jest kurortem nadmorskim i uzdrowiskiem, po II wojnie światowej znanym z organizowanych tam od 1961 w Operze Leśnej konkursów piosenki Sopot Festival. Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji.

blank

Gdańsk

Miasto położone nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.

blank

Malbork

Dawna stolica Zakonu Krzyżackiego, której główną atrakcją turystyczną jest największż warownia krzyżacka w Polsce. Organizowane są tutaj turnieje rycerskie, a także szeroko zakrojone inscenizacje np. oblężenia Malborka dokonanego przez Polskę za czasów Jagiellonów.

blank
blank