Blog

Gdańsk - administracyjna stolica Kaszub - Motława

Stolica Kaszub – Gdańsk, Kartuzy, a może Wejherowo?

Siedem miast Kaszub toczy odwieczną dyskusję o tytuł stolicy regionu, choć administracyjnie tę rolę pełni Gdańsk. W tej bogatej w zabytki i tradycje krainie, gdzie każde miasto troszczy się o dziedzictwo kulturowe, pytanie o „Stolicę Kaszub” nadal pozostaje otwarte.

blank

Atrakcje na Kaszubach, które warto zobaczyć

Odkryj atrakcje na Kaszubach, gdzie każdy zakątek kryje coś niezwykłego. Od majestatycznych ruchomych wydm Słowińskiego Parku Narodowego, przez bogatą historię i kulturę prezentowaną w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach, aż po fascynującą historię kolei w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Poznaj to wyjątkowe miejsce, gdzie tradycja łączy się z pięknem przyrody.

Wieża wieżyca na Kaszubach

Kaszubska wieża widokowa

Odkryj tajemnice Wieżycy! W najnowszym artykule poznasz nie tylko spektakularne widoki z Kaszubskiej Wieży Widokowej, ale też bogatą historię tego miejsca. Dowiedz się, jak przez lata zmieniała się ta wyjątkowa konstrukcja i jakie sekrety kryje najwyższy punkt Kaszub. To nie tylko wspaniały punkt widokowy, ale także świadek historii regionu!

Flaga Kaszub

Kaszuby – położenie, historia, kultura

Odkryj uroki Kaszub! W naszym najnowszym artykule zabieramy Cię w podróż po tej wyjątkowej krainie. Poznaj jej bogatą kulturę, tradycje i malownicze krajobrazy, które tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Dowiedz się, dlaczego Kaszuby są tak cenione przez turystów i mieszkańców Polski.

Mężczyzna z dymkami nad główą. W jednym sylwester poza domem w drugim w domu

Pomysły na sylwester

Zastanawiasz się jak spędzić tę jedyną noc w roku? Wszędzie dookoła jest tyle propozycji, że ciężko cokolwiek wybrać. Sprawdź nasze i zobacz, czy może tutaj znajdziesz coś dla siebie

blank

Październikowe święto piwa

Hotel Spichrz zaprasza na Październikowe Święto Piwa! Odkryj lokalne smaki kraftowego browaru Lubrow w malowniczym Borczu. Ciesz się biesiadami piwnymi, zwiedzaniem browaru, konkursami i degustacjami regionalnych potraw. Doświadcz kultury Kaszub i wyjątkowej atmosfery. „Dobrzy ludzie piją dobre piwa”

BROWAR 3 CITY Sp. z o.o. Sp. k. realizuje Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich na specjalistyczne usługi doradcze w ramach projektu grantowego
„SPEKTRUM. Pomorski system usług doradczych"

Celem projektu jest wypracowanie kompleksowej strategii rozwoju oraz marketingowej dla firmy BROWAR 3 CITY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Numer umowy o powierzenie grantu, tj. UDG-SPE.04.2023/215
Wartość całkowita Projektu: 122 483,40 PLN
Dofinansowanie Projektu z UE: 59.748,00 PLN

blank blank